Czas na grilla!

77
0
Share:

Lato to idealny czas na grillowanie. Potrawy przygotowane na świeżym powietrzu smakują doskonale. Warto proces grillowania wynieść na wyższy poziom – jest to możliwe za sprawą nowoczesnych grillów gazowych, które coraz częściej widać w polskich ogrodach. Co warto o nich wiedzieć?

Grill w nowoczesnej odsłonie

Grille gazowe to prawdziwa rewolucja dla osób, które cenią sobie smak potraw z rusztu. Urządzenia tego typu wynoszą proces grillowania do poziomu sztuki, a samo grillowanie jest znacznie prostsze i przyjemniejsze. Brak klasycznego brykietu sprawia, że eliminowany jest problem gryzącego dymu – zamiast tego grill wykorzystuje gaz, a butla ukryta jest wewnątrz urządzenia, przez co nie zaburza estetyki. Grille gazowe posiadają kilka palników i szeroki ruszt – pozwala to na grillowanie większej ilości produktów. Atutem jest tu również możliwość regulowania wysokości płomienia – pomogą w tym pokrętła gazu. Urządzenie jest proste w obsłudze, bezpiecznie. Dzięki zintegrowanej pokrywie grilla można zamknąć, kiedy nie jest on użytkowany. Dobrym pomysłem jest też zakupienie pokrowca ogrodowego na grilla.

Letnia jadalnia blisko domu

Chcąc grillować w gronie znajomych czy bliskich, konieczne jest zapewnienie im odpowiedniego miejsca do biesiadowania. Stworzenie letniej jadalni nie sprawi problemu – podstawą będzie obszerny stół i odpowiednia ilość krzeseł czy foteli. Wśród najchętniej wybieranych stołów ogrodowych wymienia się dzisiaj modele w których blaty wykonane są z naturalnego drewna (np. tekowego czy eukaliptusowego). Uzupełnieniem dla takich stołów mogą być nowoczesne krzesła, w których siedziska i oparcia wykonano z liny polipropylenowej. Na stole warto ustawić lampiony, które pozwolą na oświetlenie otoczenia po zmroku. Doskonałą dekoracją okażą się również kwiaty w wazonach.

 

Share:
wygodne krzesło balkonowe leżanki ogród ogrodowy pled