Inspiracje na piękny, przydomowy ogród

730
0
Share:

Zaprojektowanie funkcjonalnej przestrzeni przydomowej jest dzisiaj prostsze, niż nam się wydaje. Piękny ogród to już nie tylko wypielęgnowany trawnik oraz rabaty – to również jasno wyznaczone miejsce do relaksu, w którym znajdziemy wygodne meble ogrodowe i dodatki. Co proponują nam dzisiaj topowi producenci?

Piękne meble ogrodowe

Podstawą w aranżacji miejsca wypoczynkowego w ogrodzie są meble. Ich szeroki wybór może nas zaskoczyć! Nowoczesne meble ogrodowe tworzone są z wysokiej jakości tworzyw, zabezpieczonych przed działaniem wilgoci, zmiennych warunków atmosferycznych czy wnikaniem brudu. Do najchętniej kupowanych zalicza się meble technorattanowe – dzisiaj projektanci proponują nam ich odświeżone wersje. Meble technorattanowe cenione są przez wzgląd nie tylko na ich wygląd, ale też trwałość oraz parametry techniczne – meble takie są lekkie, co jest wynikiem osadzenia ich na aluminiowych stelażach. W kolekcjach znajdziemy klasyczne sofy, ale też wysokiej jakości fotele, krzesła, leżanki ogrodowe, skrzynie na narzędzia.

Alternatywą dla mebli technorattanowych są komplety mebli modułowych. Są to kolekcje składające się z kilku elementów, które w zależności od potrzeb można użytkować osobno lub też łączyć przy pomocy niewielkich złączek.

meble-ogrodowe-milano-ii

Dodatki, które uprzyjemnią wypoczynek

Aby nasza strefa relaksu była dla nas idealnym miejsce warto pomyśleć o dodatkach, które ochronią nas przed słońcem. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest tu bez wątpienia parasol ogrodowy – nowoczesne parasole ogrodowe pozwolą na stworzenie komfortowej strefy cienia. Parasole takie posiadają kilka punktów regulacji, a ich obszerne czasze tworzone są z tkanin zabezpieczonych zarówno przed promieniowaniem UV, jak i wilgocią. Oznacza to, że czasza ochroni nas również przed niespodziewanym deszczem.

Share: