Jak dbać o meble ogrodowe?

1046
0
Share:
jak dbać o meble ogrodowe

Meble ogrodowe nieustannie mają kontakt z czynnikami, które mogą osłabiać ich strukturę. Wszystkim osobom pragnącym przedłużyć żywotność swojego ulubionego kompletu podpowiemy dzisiaj, jak dbać o meble ogrodowe. Sprawdź nasze rady i ciesz się pięknymi meblami na dłużej!

Jak dbać o meble ogrodowe z technorattanu i aluminium?

Na modnych tarasach w ostatnim sezonie zdecydowanie dominują komplety wykonane nie z drewna, żeliwa czy niskiej jakości tworzyw sztucznych, ale aluminium i technorattanu. Zastanawiasz się, jak dbać o meble ogrodowe wyprodukowane z nowoczesnych materiałów? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: cieszące się dużą popularnością meble nie wymagają szczególnej troski o ich strukturę. Codzienna pielęgnacja mebli ogranicza się do ich regularnego przecierania miękką ściereczką nasączoną delikatnym płynem lub samą wodą. Utrzymać meble w nienagannej czystości pomogą Ci specjalistyczne środki tworzące na powierzchni antystatyczną powłokę zapobiegającą osadzaniu się kurzu.

jak dbać o meble ogrodowe - pokrowce aerocover

Meble tapicerowane w ogrodzie – jak o nie dbać?

Znaczna część miłośników wylegiwania się w zaciszu własnego ogrodu rezygnuje ze standardowych krzeseł i ławek na rzecz tapicerowanych mebli. Modele dedykowane zewnętrznym przestrzeniom powinny być wyposażone w poduszki i siedziska pokryte poszwami z wysokiej jakości materiału impregnowanego teflonem tworzącym na tkaninie hydrofobową powłokę, która jest dla zanieczyszczeń i wody barierą nie do przebicia. Dzięki zabezpieczeniu na poszwach nie powstają nieestetyczne zacieki, a ich użytkowanie jest w pełni komfortowe. Z lepkimi plamami z lodów czy sosu pomogą Ci uporać się preparaty przeznaczone do czyszczenia impregnowanych materiałów. Niektóre poszwy możesz również bezpiecznie wyprać w pralce według instrukcji umieszczonej na metce.

jak dbać o meble ogrodowe - pokrowce aerocover

Prawidłowa pielęgnacja mebli z rattanu

Meble wyplatane z rattanu, elastycznych pędów pozyskiwanych z pni palm rotangowych rosnących w Azji, „nie lubią” wilgoci. Zatem jak dbać o meble ogrodowe wykonane z naturalnego materiału? Przede wszystkim należy pamiętać, aby chronić komplet przed opadami. Należy również unikać mycia mebli na mokro. Zabrudzenia wystarczy usunąć przy pomocy miotełki do kurzu, szczotki ryżowej albo nylonowej. Rattanowy komplet na długo zachowa swój nienaganny wygląd, jeśli będzie poddawany  regularnej impregnacji specjalistycznymi środkami.

Pokrowce Aero Cover, czyli jak dbać o meble ogrodowe poza sezonem

W okresie jesienno-zimowym wyposażenie outdoorowe jest szczególnie narażone na uszkodzenia. Warto mieć świadomość, że nawet najlepszej jakości meble nie są całkowicie niezniszczalne. Jak dbać o meble ogrodowe zimą? Pozostawione na tarasie krzesła, stoliki czy fotele zaleca się przykryć odpowiednim pokrowcem. Warto mieć świadomość, że większość osłon dostępnych w sklepach zawiera w swoim składzie PVC, które pod wpływem mrozu sztywnieje, a następnie pęka. Znacznie korzystniejszą decyzją będzie zakup pokrowców marki Aero Cover. Produkty holenderskiego lidera wykonane są z nieprzemakalnego poliestru typu RIP-STOP wzbogaconego warstwą membrany. Dodatkowa powłoka przepuszcza powietrze, dzięki czemu pod przykryciem nie rozwijają się szkodliwe dla mebli bakterie, pleśń i grzyby. Co ważne, materiał zachowuje swoją miękką strukturę niezależnie od temperatury. Pokrowce dostępne są w wielu wariantach różniących się od siebie kształtem i wielkością, więc bez problemu znajdziesz model pasujący do Twojego zestawu.

Share:
stół tarasowy rozkładany pledy na taras ogrodowe pledy