Jak duży powinien być taras?

931
0
Share:

Szykując się do budowy domu czy tez kupna mieszkania z tarasem często zastanawiamy się nad strefą wypoczynkową blisko domu – najlepszy w tym wypadku okaże się taras. Jak duży powinien być taras? Czy wielkość tarasu będzie implikować jego funkcjonalność? Jak zaprojektować duży, a jak niewielki taras, aby w obu przypadkach miejsce to było idealne do odpoczynku i relaksu?

Jak duży powinien być taras, aby móc spędzać na nim wygodnie czas?

meble-ogrodowe-asti meble-ogrodowe-rapallo meble-ogrodowe-rondo meble-ogrodowe-rondo-

Wielkość tarasu jest kwestią indywidualną – dla jednych wystarczający będzie taras o powierzchni 8-10 metrów kwadratowych, inni potrzebować będą tarasów większych, aby zrealizować swoje marzenia o idealnym miejscu wypoczynkowym. Jak duży powinien być taras, aby móc umieścić na nim komplet wypoczynkowy? Wbrew pozorom wystarczy 10 metrów kwadratowych, aby móc wygodnie zaaranżować nasz taras!

Jakie meble wybrać na takiej wielkości taras? Najlepsze okażą się komplety kawowe, zarówno te inspirowane klasycznymi wzorcami, jak i te nowoczesne. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się meble technorattanowe, które doskonale sprawdzają się w naszych warunkach atmosferycznych. Meble technorattanowe posiadają aluminiowe stelaże malowane proszkowo, które zabezpieczone są przed działaniem wilgoci, rdzą, odkształcaniem. Wierzch mebla tworzy plecionka technorattanowa o  nieporowatej strukturze, która nie chłonie brudu, wilgoci, jej czyszczenie zajmuje kilka sekund.

Jak duży powinien być taras wypoczynkowy?

meble-ogrodowe-oviedo meble-ogrodowe-toledo zestaw-ogrodowy-bilbao zestaw-ogrodowy-simi

Chcąc przyjmować gości na naszym tarasie, organizować grille oraz podawać posiłki warto postawić na tarasy o wielkości 15-20 metrów kwadratowych. Taki taras będzie idealnym miejscem spotkań i bez trudu zmieścimy na nim takie elementy jak wypoczynkowy komplet technorattanowych, grill gazowy czy obszerny parasol ogrodowy.

Share: