Jak zabezpieczyć taras przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi?

889
0
Share:

Silne promieniowanie słoneczne w okresie lata jest nie tylko uciążliwe, ale też szkodliwe dla naszego zdrowia i naszych mebli. Jakie rozwiązania proponują nam producenci i jak zabezpieczyć taras przed słońcem, ale i deszczem? Możliwości jest sporo i jest w czym wybierać!

Jak zabezpieczyć taras przed silnym słońcem?

Promieniowanie słoneczne jest niezwykle groźne dla naszego zdrowia. Nadmierna ekspozycja na słońce powoduje przede wszystkim zaczerwienienie skóry i może prowadzić do poparzeń. W wyniku długotrwałego przesiadywania na pełnym słońcu grożą nam również udary słoneczne, omdlenia. Zastanawiając się, jak zabezpieczyć taras przed takim zagrożeniem warto pomyśleć o najprostszych rozwiązaniach jakimi są parasole ogrodowe. Nowoczesne parasole ogrodowe zaskoczą nas pod wieloma względami: przede wszystkim są to produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów zabezpieczonych przed działaniem wilgoci, rdzą, odkształceniami. Czasze mogą mieć nawet 4 metry długości na boku, co pozwala na stworzenie olbrzymiej strefy cienia w miejscu wypoczynkowym. Sporą zaleta parasoli ogrodowych jest również fakt, że mają one liczne punkty regulacji, przez co idealnie dopasujemy kąt padania cienia. Czasze odstępne są w szerokim wachlarzu kolorów.

 parasol-ogrodowy-falcon parasol-ogrodowy-falcon parasol-ogrodowy-falcon parasol-ogrodowy-riva

Jak zabezpieczyć taras przed opadami deszczu?

Drugą opcją na to, jak zabezpieczyć taras, są pergole tarasowe. Nowoczesne pergole to nic innego jak konstrukcje wznoszone na aluminiowych elementach modułowych, na których szczycie znajduje się ruchomy dach. Dachy zazwyczaj tworzone są z aluminiowych listew, które mogą być obracane wokół własnej osi. W ten sposób użytkownik sam reguluje ile światła wpada na taras. Dachy pergoli są wodoszczelne – oznacza to, że dzięki nim możemy korzystać z tarasu również w czasie niepogody.

adaszenie-tarasowe-perara adaszenie-tarasowe-perara adaszenie-tarasowe-perara adaszenie-tarasowe-perara

Share: