Jak zacienić taras przed słońcem?

293
0
Share:

Ochrona przed słońcem jest kluczowa, aby móc wygodnie odpoczywać w ogrodzie czy na tarasie. Obecnie najchętniej wybieranymi są parasole ogrodowe, jednak wiele osób decyduje się też na pełne zadaszenie tarasu w formie pergoli. Która opcja okaże się lepsza? Warto przyjrzeć im się z bliska!

Nowoczesne parasole ogrodowe i tarasowe

Parasole to bez wątpienia najczęściej wybierane elementy uzupełniające ogród czy taras. Nowoczesne parasole znacząco jednak różnią się od produktów oferowanych jeszcze 10-15 lat temu. Dzisiaj parasole posiadają wiele punktów regulacji, co pozwala na idealne dopasowanie kąta padania cienia. Parasole tworzone są z trwałych materiałów: główną oś tworzy aluminium malowane proszkowo, czasza wykonana jest z tkaniny technicznej pokrytej warstwą poliuretanu. Czasza może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach, natomiast oś osadzona jest na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie konstrukcji. Parasole ogrodowe mogą posiadać czaszę o boku nawet do 4 metrów długości – tak duży parasol pozwoli na zacienienie wybranej strefy.

 

Pergole dopasowane do potrzeb!

Ciekawą propozycją dedykowaną zarówno do ogrodów, jak i na tarasy, są pergole metalowe. Nowoczesne pergole świetnie wyznaczą miejsce wypoczynkowe, pozwolą na niebagatelną ozdobę i sprawią, że każda chwila blisko natury będzie jeszcze przyjemniejsza. Pergole znoszone są modułowo – aluminiowe elementy są stabilnie łączone, a na dachu pergoli znajduje się dach wykonany z aluminiowych lameli. Użytkownik decyduje o ułożeniu lameli i o tym, jak wiele światła wpada pod pergole. Pergole posiadają zintegrowaną rynnę, która pozwala na odprowadzanie wody deszczowej poza obręb pergoli. Dla zwiększenia komfortu i prywatności pergole można uzupełnić o rolety boczne oraz frontowe.

Share: