Jak zadaszyć taras, czyli wielkie przygotowania do lata!

900
0
Share:

Wielu szczęśliwców posiadających swoje ogrody zastanawia się, jak zadaszyć taras, aby stworzyć atrakcyjną wizualnie i w pełni funkcjonalną przestrzeń. Zwijane markizy i drewniane, dekoracyjne pergole nie zdają egzaminu w nowoczesnych ogrodach. Odpowiedzią na potrzeby osób szukających efektownych i niezawodnych rozwiązań są pergole wykonane z metalu. Czym charakteryzują się tego typu konstrukcje? Czy warto w nie zainwestować? Sprawdź!

MARANZA, czyli jak zadaszyć taras nowoczesny

zadaszenie-tarasowe-maranza

Jak zadaszyć taras dopełniający nowoczesnej bryły? Odpowiedź jest prosta: przy pomocy MARANZY! Zaprojektowana przez designerów współtworzących markę Garden Space pergola znacząco różni się od swoich klasycznych, drewnianych poprzedników. W przeciwieństwie do rustykalnych pergoli, MARANZA idealnie wpisuje się w najświeższe trendy dominujące w nowoczesnych ogrodach oraz charakteryzuje się wysoką funkcjonalnością. Podstawą konstrukcji są mocne, aluminiowe profile trwale przymocowane do podłoża. Co ważne, starannie zamontowanej konstrukcji nie jest w stanie naruszyć nawet bardzo silny wiatr. Stelaż jest oparciem dla najważniejszej części pergoli, czyli regulowanego zadaszenia. Dach MARANZY wykonany został z lameli, czyli płaskich, aluminiowych listew. Działanie zastosowanego mechanizmu można porównać do żaluzji. Za pomocą prostego w obsłudze pilota możemy zmieniać kąt nachylenia listew, kontrolując tym samym ilość promieni słonecznych docierających na taras. Ułożone płasko lamele tworzą szczelną barierę dla wody. Zadaszenie jest odporne na duże obciążenia, dlatego zalegający śnieg nie jest dla niego zagrożeniem. Woda odprowadzana jest niewidocznym systemem. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy korzystać z tarasu w każdą pogodę i dokładnie tak, jak lubimy – delektując się słońcem lub chłodząc się w cieniu.

Jak funkcjonalnie zadaszyć taras?

zadaszenie-tarasowe-maranza

Walory MARANZY nie ograniczają się do ich wysokiej funkcjonalności. Ustawiając na posesji wolnostojącą lub przyścienną konstrukcję, zyskujesz efektowną dekorację podkreślającą nowoczesny charakter przestrzeni. Minimalistyczne pergole dostępne są w dwóch modnych kolorach – głębokiego antracytu oraz czystej bieli. W sprzedaży znajdują się pergole o zróżnicowanej wielkości, dzięki czemu bez trudu znajdziesz opcję harmonizującą z wymiarami tarasu. Pergola pięknie komponuje się ze stylowymi kompletami wypoczynkowymi, huśtawkami czy jadalnianymi zestawami.

Zadaszony taras: rozwiązania na lata

zadaszenie-tarasowe-maranza

Rozwiązania proponowane przez markę Garden Space są dopracowane zarówno pod kątem estetycznym, jak i użytkowym. Możesz zapomnieć o impregnacji czy stosowaniu zabezpieczeń poza sezonem. Do produkcji MARANZY wykorzystywane są wyłącznie wysokiej jakości materiały, głównie aluminium. Lekki, nowoczesny metal malowany metodą proszkową na antracytowy lub biały kolor jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i czynniki zewnętrzne (promieniowanie UV, skrajne temperatury i wodę).

Jak zadaszyć taras? Zdaj się na ekspertów!

zadaszenie-tarasowe-perara

Zastanawiasz się, jak zadaszyć taras wokół domu? Obawiasz się, że postawienie pergoli będzie problematycznym i czasochłonnym zadaniem? Spieszymy wyprowadzić Cię z błędu! W Garden Space dbamy o klientów kompleksowo, dlatego oferujemy usługę montażu. Twoim zadaniem jest wybór interesującej Cię opcji i złożenie zamówienia. Transportem części we wskazane miejsce i montażem zadaszenia zajmą się eksperci.

Share: