Jak zaprojektować ładny taras?

418
0
Share:

Ładny taras przy domu to najlepsze miejsce wypoczynkowe, które możemy wykreować dla siebie i bliskich. Współcześnie producenci mebli ogrodowych proponują nam wiele interesujących kolekcji mebli i dodatków, które pozwolą na zaaranżowanie idealnej przestrzeni. Jakie meble i dodatki wybrać, aby miejsce to zachwycało i zachęcało do odpoczynku?

Meble na taras – jaki komplet wybrać?

Przymierzając się do wyboru mebli tarasowych przede wszystkim spójrzmy krytycznie na przestrzeń tarasu i określmy, jak wiele miejsca możemy rozdysponować. Jeśli do dyspozycji mam więcej miejsca bez obaw możemy wybrać sofę narożną i dopasowany do niej fotel i stolik kawowy. Na mniejszych tarasach postawmy na kompaktowe komplety kawowe, składające się zazwyczaj ze stolika oraz dwóch lub trzech wygodnych foteli czy krzeseł.

Jakie meble wybrać? Istotne jest to, aby meble ogrodowe były nie tylko eleganckie i wygodne, ale przede wszystkim trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Szukając idealnych rozwiązań warto zwrócić uwagę na meble technorattanowe, które projektowane są zgodnie z najnowszymi trendami, a dodatkowo są tworzone z materiałów wysokiej jakości. W meblach takich stosowane są lekkie, aluminiowe stelaże malowane proszkowo, zabezpieczone przed korozją. Wierzch mebla pokrywa plecionka technorattanowa. Innym rozwiązaniem mogą być komplety modułowe – to kolekcje składające się z elementów, które możemy stosować osobno lub też łączyć niewielkimi złączkami.

Rośliny na tarasie – czy to dobry pomysł?

Szukając inspiracji na ciekawą dekorację naszego tarasu warto wybrać rozwiązanie najprostsze – rośliny osadzone w doniczkach. Wybór kwiatów jest praktycznie nieograniczony – warto postawić na rośliny kwitnące, które pozwolą na ozdobienie przestrzeni, roztoczą ładny zapach i np. odstraszą komary, jak lawenda.

 

 

Share:
rozkładane balkonowe stoły rozkładane ogrodowe stoły poduszki tarasowe