Jaki parasol na taras wybrać, aby cieszyć się latem?

1280
0
Share:

Odpoczynek blisko natury na własnym tarasie to najprostszy i najskuteczniejszy sposób na relaks. Zaaranżowanie takiej przestrzeni jest dzisiaj prostsze niż kiedykolwiek wcześniej – producenci proponują nam szeroki wybór mebli ogrodowych, jak również licznych dodatków. Chcąc cieszyć się latem warto również pomyśleć o naszym komforcie – jaki parasol na taras wybrać?

Jaki parasol na taras zakupić?

parasol-ogrodowy-challenger parasol-ogrodowy-challenger parasol-ogrodowy-challenger

Różnorodność parasoli ogrodowych w sklepach producentów jest olbrzymia: bez trudu znajdziemy parasole o niewielkich czaszach, idealne na balkony, jak i parasole w których bok czaszy osiąga nawet 4 metry długości! Współcześnie parasole znacząco różnią się też od modeli proponowanych nam kilkanaście lat temu: producenci proponują nam parasole wykonane z wysokiej jakości materiałów, zabezpieczonych przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych. Nowoczesne parasole ogrodowe zachwycą nas przemyślanym designem – projektanci dokładają wszelkich starań, aby finalny produkt idealnie wpisywał się w przestrzeń wypoczynkową, uzupełniał ją i spełniał swoje funkcje.

Jak skonstruowane są parasole ogrodowe?

parasol-ogrodowy-falcon parasol-ogrodowy-falcon parasol-ogrodowy-riva parasol-ogrodowy-riva

Jaki parasol na taras wybrać? Możliwości jest wiele, warto przyjrzeć się parasolom z bliska. Parasole posiadają stelaże wykonane z aluminium malowanego proszkowo – to zabezpiecza je przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Stelaże osadzane są na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie konstrukcji wokół jej osi – to pierwszy z elementów pozwalających na regulowanie pozycji parasola. Czasze tworzone są z materiałów technicznych, najczęściej jest to tkanina poliestrowa pokryta warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że czasza zabezpieczona jest przed wnikaniem kurzu, promieniowaniem słonecznym, wilgocią.

Share: