Jakie oświetlenie na taras wybrać, aby odpoczywać również wieczorami?

1077
0
Share:

Przydomowy taras to idealne miejsce wypoczynkowe – wystarczą odpowiednie meble i parasol ogrodowy. Aby jednak móc korzystać z tarasu kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota warto również pomyśleć o odpowiednim oświetleniu. Jakie oświetlenie na taras okaże się najlepsze? Jakie propozycje mają dla nas topowi producenci?

Lampy solarne – odpowiedź na to, jakie oświetlenie na taras wybrać

lampa-solarna-kate lampa-solarna-kate lampa-solarna-tom lampa-solarna-tom

Oświetlenie tarasu jest ważne z dwóch powodów – przede wszystkim znacząco zwiększa ono bezpieczeństwo poruszania się po zmroku wokół domu. Lampy czy lampiony umieszczone na tarasie oraz na ścieżkach do furtki czy drzwi domu pozwolą na bezproblemowe przemieszczanie się. Druga istotna sprawa to nadanie otoczeniu eleganckiego wyglądu i klimatu. Lampiony ogrodowe pozwolą na wykreowanie wyjątkowego charakteru i stworzenie klimatycznego otoczenia dla romantycznej kolacji na tarasie. Jakie oświetlenie na taras wybrać?

Wśród najchętniej wybieranych rozwiązań wymienia się lampy solarne – lampy tego typu są nie tylko ekologiczne, ale też trwałe. Nowoczesne lampy solarne tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie, uszkodzenia, działanie wilgoci. Lampy solarne mogą być ładowane na dwa sposoby: poprzez energię słoneczną lub przez kabel USB. Atutem tego rozwiązania jest również możliwość regulowania natężenia światła – lampy solarne mogą świecić w trzech trybach intensywności, przez co sami decydujemy o jasności oraz o tym, w jakim tempie energia wewnątrz lampy jest zużywana.

Lampiony ogrodowe – postaw na wyjątkowy klimat!

lampion-rousillon lampion-avignon lampion-emilion lampion-emilion

Ciekawą alternatywą dla lamp solarnych jest wykorzystanie eleganckich lampionów ogrodowych. Są one tworzone z różnych materiałów, jednak największym zainteresowaniem cieszą się te tworzone z drewna teakowego. W ich wnętrzu znajduje się zabezpieczone miejsce na świecę.

Share: