Lato we własnym ogrodzie

301
0
Share:

Ogród przy domu to idealna przestrzeń do relaksu. Zieleń oraz natura pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie, a świeże powietrze pozwoli się dotlenić. Chcąc zaaranżować miejsce wypoczynkowe, ważne jest wybranie odpowiednich mebli i parasola, który ochroni nas i naszych gości przed silnym słońcem. Jakie rozwiązania wybrać, aby móc cieszyć się komfortem?

Wygodne meble do ogrodu

Podstawą w kreacji w miejsca wypoczynkowego blisko zieleni jest bez wątpienia odpowiedni komplet meblowy. Obecnie bez trudu znajdziemy meble technorattanowe, rattanowe, kolekcje modułowe, jak i komplety kawowe, odpowiednie do mniejszych przestrzeni. Szukając mebli odpowiednich do aranżacji nowoczesnych, zdecydowanie warto postawić na komplety technorattanowe. Są one trwałe, eleganckie, doskonale sprawdzają się jako uzupełnienie stylistyki skandynawskiej czy minimalistycznej. Zachwyca również wysoka trwałość mebli. Decydując się na aranżacje rustykalne, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem okażą się meble rattanowe. Nowoczesne meble rattanowe świetnie komponować się będą w otoczeniu zieleni i oryginalnych dodatków (np. rattanowych lampionów). Interesującą opcją są również meble modułowe, dedykowane dla osób kreatywnych. W kompletach takich znajdziemy kilka elementów, które możemy wykorzystać oddzielnie lub łączyć w obszerne sofy narożne.

Jak ochronić się przed słońcem?

W ogrodzie czy na tarasie nie może zabraknąć funkcjonalnego parasola ogrodowego. Nowoczesne parasole odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia, jak również elegancją. Główna oś takiego parasola wykonana jest z aluminium, na szczycie osi osadzona jest czasza. Czasze parasoli tworzy się dzisiaj z tkanin technicznych, które dodatkowo powlekane są warstwą poliuretanu. To połączenie sprawia, że tkanina jest zabezpieczona przed działaniem promieni UV, wilgocią i wnikaniem kurzu.

Share: