Meble ogrodowe – jaki komplet wybrać?

1045
0
Share:

Szukając idealnych mebli ogrodowych przede wszystkim skupiamy się na ich wyglądzie, estetyce, znacznie rzadziej przyglądając się temu, jak są zbudowane i z jakich materiałów je stworzono. To spory błąd, który w przyszłości może kosztować nas konieczność naprawy lub wręcz kupowania kolejnego kompletu mebli ogrodowych. Warto zwrócić uwagę na propozycje topowych producentów – co mają oni dla nas przygotowane?

Funkcjonalne komplety technorattanowe

Nie ma wątpliwości, że jednymi z najchętniej kupowanych są dzisiaj komplety technorattanowe. Nowoczesne meble technorattanowe zaskoczą nas wysoką estetyką, jak również świetnymi parametrami technicznymi. Meble technorattanowe oparte są na aluminiowych, malowanych proszkowo stelażach – takie konstrukcje są zabezpieczone przed wilgocią i korozją, jak również przed odkształcaniem czy łamaniem. Wierzch mebla tworzy plecionka technorattanowa, do złudzenia przypominająca naturalny rattan. Taka plecionka ma nieporowatą strukturę, która nie chłonie brudu czy wilgoci, jej czyszczenie nie sprawia problemów.

meble-na-balkon-filip-ii zestaw-mebli-ogrodowych-siena meble-ogrodowe-monza meble-ogrodowe-leonardo

Parasol w ogrodzie – czy okaże się przydatny?

Aby wypoczynek w ogrodzie był pełny warto pomyśleć o funkcjonalnym parasolu ogrodowym. Nowoczesne parasole zaskoczą nas pod wieloma względami. Przede wszystkim są one trwałe i zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi – poprzez zastosowanie wysokiej jakości tworzyw możemy mieć pewność, że parasol będzie cieszył nasze oczy przez szereg lat. Druga istotna kwestia to funkcjonalność – parasole posiadają kilka punktów regulacji, mogą być obracane wokół ich osi. Dzięki temu jeszcze precyzyjniej dobierzemy kąt padania cienia. Czasze parasoli ogrodowych są tworzone z tkanin technicznych pokrytych poliuretanem. Takie połączenie sprawia, że tkanina chroni skutecznie zarówno przed promieniowaniem UV, jak i przed niespodziewanymi opadami deszczu.

parasol-ogrodowy-challenger parasol-ogrodowy-challenger parasol-ogrodowy-challenger parasol-ogrodowy-icon

 

Share: