Niewielkie zestawy kawowe na tarasy i na balkony

614
0
Share:

 

Niewielki taras czy przydomowy balkon może być idealnym miejscem do relaksu, o ile tylko odpowiednio zaaranżujemy tę przestrzeń i wykorzystamy jej potencjał. Wiele osób jest zdania, że mały balkon nie daje wiele możliwości związanych z odpoczynkiem – my przekonujemy, że nie jest to prawdą. Kluczem są odpowiednie meble kawowe oraz dodatki!

Komplety kawowe – z czego się składają?

Z myślą o posiadaczach tarasów oraz balkonów producenci proponują nam dzisiaj wyjątkowe komplety kawowe, w których skład wchodzi wygodny stolik kawowy oraz kilka foteli – ilość tych ostatnich określamy sami. Najczęściej proponowanymi są komplety technorattanowe, które odznaczają się wysoką odpornością na ścieranie i uszkodzenia, działanie wilgoci, płowienie. Meble technorattanowe cenione są również przez wzgląd na doskonały wygląd: świetnie prezentują się zarówno w aranżacjach nowoczesnych, minimalistycznych czy skandynawskich. Drugą opcją na wyjątkowe meble ogrodowe są komplety rattanowe: w ich przypadku rattan pozyskiwany jest z plantacji o zrównoważonym rozwoju – nie musimy więc obawiać się, że pozyskiwanie tego surowca wpłynęło negatywnie na środowisko naturalne. Krzesła rattanowe projektowane są zgodnie z najnowszymi trendami, doskonale więc prezentują się w nowoczesnych aranżacjach. Balkon czy taras uzupełnijmy donicami z ulubionymi kwiatami.

Jak chronić meble kawowe jesienią i zimą?

Komplety kawowe, jak wszystkie meble ogrodowe, powinniśmy odpowiednio chronić w okresie jesieni i zimy. Najlepszym rozwiązaniem okazują się pokrowce ogrodowe, które nie tylko ochraniają meble przed osiadaniem kurzu, ale też minimalizują kondensację wilgoci na ich powierzchni. Pokrowce uzupełnione są o małe ściągacze pozwalające na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla.

 

 

Share: