Ochrona mebli ogrodowych

1077
0
Share:

Eleganckie meble ogrodowe i dodatki warto chronić w okresie jesieni i zimy, aby zachowały one oryginalny kolor i wygląd na wiele lat. Warto pamiętać, że poprzez ochronę mebli znacząco przedłużamy ich żywotność. Jakie sposoby rekomendują producenci, aby meble zachowały wspaniały wygląd na dłużej?

Nie musisz wynosić mebli na strych czy do piwnicy!

Jeszcze do niedawna jedynym skutecznym sposobem na ochronę meble ogrodowych było wynoszenie ich do piwnicy, na strych czy przechowywanie w garażu. Niestety, takie rozwiązanie wcale nie było dobre – meble pozostające w garażach czy na strychach stale narażone były na działanie wilgoci, osadzanie się brudu, dodatkowo musieliśmy włożyć sporo siły, aby meble takie przetransportować w te miejsca. Dzisiaj nie musimy tego robić, gdyż producenci rekomendują inne rozwiązanie – jest nim pokrowiec ogrodowy. Jak tworzone są pokrowce? Czy są skutecznym narzędziem do ochrony mebli?

pokrowiec-okragly-na-meble-ogrodowe pokrowiec-prostokatny-na-meble-ogrodowe

Pokrowce ogrodowe z trwałych materiałów

Nowoczesne pokrowce ogrodowe to element, którego nie może zabraknąć w naszych domach. Pokrowce dedykowane są dla konkretnych mebli, w tym również elementów wyposażenia ogrodów takich jak grille gazowe czy parasole ogrodowe. Różnorodność sprawia, że bez trudu znajdziemy produkt dopasowany do naszych potrzeb. Pokrowce tworzone są z wysokiej jakości tkanin poliestrowych o gęstym splocie. Taka tkanina jest zabezpieczona przed ścieraniem, wnikaniem brudu, działaniem zmiennym warunków atmosferycznych. Dodatkowo gęsty splot sprawia, że włókna ciężko rozerwać. Taki pokrowiec skutecznie chroni przed osadzaniem kurzu, ale również kondensacją wilgoci – na powierzchni mebla nie zbiera się woda! Pokrowce uzupełniono o poręczne torby oraz o niewielki ściągacz, który pozwala na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla.

pokrowiec-ogrodowy pokrowiec-ogrodowy

Share:
ozdoby balkon wygodne krzesło ogrodowe rozkładane stoły na taras