Ogród – miejsce, które może pełnić wiele ról

341
0
Share:

 

Czy wiesz, że przydomowy ogród może zmieniać się zgodnie z naszymi potrzebami i oczekiwaniami? Nowoczesny ogród to zarówno przestrzeń, gdzie króluje zieleń, jak i miejsce, gdzie możemy odpoczywać w gronie przyjaciół czy rodziny. Kluczem do zaprojektowania tego miejsca są odpowiednie meble i dodatki. Od czego zacząć?

Zadaszenie miejsca wypoczynkowego w ogrodzie – nowoczesna pergola

Decydując o miejscu wypoczynkowym w ogrodzie warto wybrać nowoczesną, metalową pergolę, aby chroniła nas przed słońcem. Dzięki pergoli nie tylko zapewnimy sobie cień, ale też dokładnie określimy ramy miejsca wypoczynkowego. Pergolę tworzy stabilna konstrukcja z elementów aluminiowych malowanych proszkowo – takie tworzywo zabezpieczone jest przed wilgocią, zmiennymi warunkami atmosferycznymi czy korozją. Konstrukcja posiadaj wbudowaną rynnę dachową, która pozwoli na odprowadzanie wody deszczowej poza obręb pergoli. Na dachu pergoli znajduje się dach wykonany z ruchomych lameli – taka konstrukcja pozwala na regulowanie ilości światła wpadającego pod pergolę. Dach w pozycji zamkniętej skutecznie chroni nie tylko przed słońcem, ale i przed niespodziewanym deszczem. Pergolę możemy uzupełnić o ścianki boczne i frontowe.

Jakie meble do ogrodu wybrać?

Wybierając meble ogrodowe decydujemy o tym, jak będziemy spędzać czas. Meble kawowe pozwolą na podawanie podwieczorków, meble jadalniane umożliwią organizowanie przyjęć z posiłkami na świeżym powietrzu. Najchętniej wybierane są jednak komplety wypoczynkowe, w skład których wchodzą obszerne sofy narożne oraz wygodne leżanki ogrodowe. Wybrane meble możemy dodatkowo uzupełnić poprzez wybranie poduszek, siedzisk i pledów, które podniosą komfort oraz zabezpieczą nas termicznie w czasie chłodniejszych dni.

Share:
ogród koc dekoracje balkonowe designerskie meble do ogrodu