Oryginalnie zaprojektowany ogród – jakie elementy wybrać?

785
0
Share:

Przydomowy ogród to przestrzeń idealna do odpoczynku czy rekreacji. Nie musimy dysponować dużymi przestrzeniami zieleni, aby zorganizować w nich miejsce do relaksu. Pomogą nam w tym producenci mebli ogrodowych, którzy przekonują, że nawet niewielki ogród może stać się naszą zieloną oazą spokoju. Jakie meble wybrać?

Nowoczesne meble ogrodowe

Szeroki wybór mebli ogrodowych sprawia, że znalezienie kompletu dopasowanego do naszych potrzeb nie jest problemem. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się dzisiaj meble modułowe – są one oparte na stelażach aluminiowych lub drewnianych, zabezpieczonych przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo warto wspomnieć, że komplety modułowe mogą zmieniać naszą przestrzeń cały czas – niewielkie złączki w elementach kompletu pozwalają na łączenie mebli i tworzenie z nich wygodnej sofy narożnej. Kiedy trzeba meble możemy rozłączyć. Wierzch mebli modułowych tworzą wygodne poduszki i siedziska, najczęściej wypełnione miękką i odporną na odgniecenia pianką tapicerską.

Drugim rodzajem popularnych mebli są komplety technorattanowe. Nowoczesny technorattan to świetne rozwiązanie nie tylko do ogrodów, ale również na tarasy czy na balkony. Meble takie są lekkie, trwałe, a ich szeroki wybór pozwoli na zaaranżowanie dowolnej przestrzeni wypoczynkowej.

meble-ogrodowe-leonardo

 

Jak chronić meble?

Aby nasze meble na długi czas zachowały wspaniały wygląd i kolor warto zakupić pokrowce ogrodowe dedykowane dla konkretnych modeli mebli. Pokrowce tworzone są z wysokiej jakości tkanin poliestrowych o gęstym splocie – nie są one podatne na ścieranie, uszkodzenia. Pokrowce wyposażone są w niewielkie ściągacze, które pozwolą na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. Sprzedawane są w torebkach z poręcznymi uchwytami.

pokrowiec-ogrodowy

Share: