Oświetlenie tarasu – inspiracje do modnego ogrodu

1032
0
Share:

Ważnym elementem zewnętrznej aranżacji jest oświetlenie tarasu. Inspiracje prezentowane na łamach modnych katalogów wyraźnie podkreślają rolę stylowych lamp, które rozświetlają przestrzeń ułatwiając poruszanie się po posesji po zmroku oraz dodają całości atrakcyjności. O czym należy pamiętać, wybierając lampy na taras? Jakie modele najlepiej sprawdzą się w Twoim ogrodzie? Sprawdź nasze rady!

Inspirujące oświetlenie tarasu: bezpieczeństwo przede wszystkim

oświetlenie-tarasu-lampa-solarna

Chcesz zainwestować w nowoczesne, nastrojowe oświetlenie tarasu? Inspiracje dostępne w sieci znacząco ułatwią zadanie doboru odpowiednich lamp. Warto pamiętać, że podczas wizyty w sklepie należy zwracać uwagę nie tylko na design urządzeń i efekt, jaki dają po włączeniu, ale również ich funkcjonalność. Lampy ogrodowe nieustannie narażone są na kontakt z czynnikami, które mogą powodować ich niszczenie oraz, co najważniejsze, prowadzić do niebezpiecznych uszkodzeń. Każde urządzenie użytkowane na wolnym powietrzu bezwzględnie musi charakteryzować się wysoką odpornością na wodę, mróz i wysokie temperatury. Każda lampa przeznaczona do użytku zewnętrznego jest opatrzona specjalnym symbolem określającym klasę ochrony IP. Aby mieć pewność, że użytkowanie lampy nie niesie ze sobą żadnego zagrożenia, wybierz model o współczynniku IP nie mniejszym niż 44. Ponadto, przewody urządzenia powinny być podwójnie izolowane. W ogrodzie najlepiej sprawdzą się lampy z przewodami, oprawkami i połączeniami wykonanymi z gumy.

Miłośników ekologicznych rozwiązań z pewnością zainteresują lampy solarne, które nie wymagają podpięcia do źródła energii elektrycznej.

Nastrojowe oświetlenie tarasu – inspiracje z katalogu Vimine

lampion-kwadratowy-rousillon

Ciekawe inspiracje ułatwiające oświetlenie tarasu prezentuje w swoim katalogu marka Vimine. Wśród ogromu oryginalnych produktów wyplatanych z egzotycznego rattanu znalazło się miejsce dla lampionów. Ręcznie wykonane z białego lub naturalnego surowca lampiony ustawione na tarasowych deskach lub przywieszone pod zadaszeniem rozleją wokoło subtelną poświatę. Lampiony Vimine dostępne są w wielu wariantach różniących się od siebie wielkością i kształtem. Każdy z nich posiada szklany wkład na świecę. Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości szkła użytkowanie lampionów nie niesie ze sobą żadnego zagrożenia.

Modne paleniska – niebanalne rozwiązania

palenisko-gazowe-kwadratowe

Stylowe, nowoczesne i niezwykle efektowne… Oto paleniska gazowe! Produkowane przez markę Happy Cocooning są hitem w ogrodach urządzonych według najświeższych standardów architektonicznych. Paleniska gazowe są niezwykle wyrazistą dekoracją. Nowoczesne „ogniska” nadają aranżacji ciepłego wyrazu i sprawiają, że każdy wieczór spędzony na tarasie jest niezwykle przyjemnym, kojącym doznaniem. Co ważne, zasilane gazem urządzenia nie wytwarzają iskier ani gryzącego dymu, który mógłby zakłócić wypoczynek na świeżym powietrzu.

Promiennik podczerwieni – oświetlenie tarasu inaczej

promiennik-podczerwieni

Wieczorny chłód uniemożliwia Ci delektowanie się widokiem rozgwieżdżonego nieba? Niska temperatura nie będzie najmniejszym problemem, kiedy wzbogacisz swój taras o promiennik podczerwieni! Niewielkie urządzenie na pierwszy rzut oka niewiele różni się od standardowych lamp. Jednak, w przeciwieństwie do nich, promienniki emitują nie tylko światło, ale również przyjemne ciepło zbliżone do efektu, jaki dają naturalne promienie słoneczne. Wolnostojące albo montowane pod zadaszeniem promienniki często wykorzystywane są również w ogródkach restauracyjnych.

Share: