Parasole ogrodowe – co warto o nich wiedzieć?

949
0
Share:

Szukając elementów do wyposażenia naszego ogrodu czy tarasu zazwyczaj skupiamy się na meblach i dodatkach, znacznie mniej czasu poświęcając ochronie przed słońcem. Dzisiaj producenci proponują nam zasadniczo dwa rozwiązania – parasole ogrodowe oraz pergole. Parasole kuszą nie tylko atrakcyjnymi cenami, ale również licznymi zaletami. Jakimi?

Funkcjonalny parasol ogrodowy

Nowoczesne parasole ogrodowe zaskoczą nas pod wieloma względami – zarówno w kwestii estetyki i wyglądu, jak i parametrów technicznych. Parasole zaprojektowane zostały w taki sposób, aby ich codzienne wykorzystywanie nie było problemem. Główna oś parasola stworzona jest z aluminium – stelaż tego typu jest lekki, a jednocześnie niezwykle trwały. Stelaż osadzony jest na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie konstrukcji wokół jej osi. Na szczycie stelaża osadzona jest czasza – jej bok może sięgać nawet 4 metrów długości! Czasza stworzona jest z tkaniny poliestrowej o gęstym splocie, a dodatkowo jest ona pokryta warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że czasza chroni nas skutecznie nie tylko przed słońcem, ale również przed niespodziewanym deszczem. Dodatkowo sprężyny naciągowe sprawiają, że pozycja tkaniny nie zmienia się nawet pomimo silnych podmuchów wiatru. Czasza może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach.

parasol-ogrodowy-voyager parasol-ogrodowy-voyager parasol-ogrodowy-voyager parasol-ogrodowy-voyager

Jak chronić parasol w czasie jesieni i zimy?

Warto pamiętać o tym, aby nasz parasol poza sezonem był odpowiednio zabezpieczony. W tym celu producenci proponują nam nowoczesne pokrowce ogrodowe wykonane z poliestru. Pokrowce chronią powierzchnie parasola przed osiadaniem kurzu, kondensacją wilgoci, jak również przed promieniowaniem UV. Dzięki regularnemu stosowaniu pokrowca możemy być pewni, że nasz parasol zachowa doskonały wygląd na wiele lat.

parasol-ogrodowy-riva parasol-ogrodowy-solarflex parasol-ogrodowy-solarflex

Share: