Parasole ogrodowe – czy to dobra inwestycja w ogrodzie?

1029
0
Share:

Decydując się na stworzenie wygodnego miejsca wypoczynkowego w naszym ogrodzie czy na tarasie najczęściej skupiamy się na meblach wypoczynkowych czy kawowych. Znacznie rzadziej myślimy o tym, aby zabezpieczyć się przed silnym promieniowaniem słonecznym, które może okazać się dla nasz szkodliwe. Szukając mebli ogrodowych warto zwrócić uwagę na nowoczesne parasole ogrodowe, które zaskoczą nas pod wieloma względami.

Parasol ogrodowy – ochrona przed słońcem i deszczem!

Nowoczesne parasole ogrodowe w niczym nie przypominają parasoli dostępnych na polskim rynku jeszcze 10-15 lat temu. Dzisiaj producenci zaskakują nas nie tylko przemyślanym designem, ale również licznymi udogodnieniami. Parasole ogrodowe są tworzone z materiałów odpornych na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu. Stelaż parasola wykonany jest z lekkiego aluminium – stelaż osadzony jest na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie parasola wokół jego osi. Uwagę przyciąga czasza parasola – jest ona wykonana z tkaniny poliestrowej pokrytej warstwa poliuretanu. Takie rozwiązanie sprawia, że tkanina jest zabezpieczona przed wnikaniem brudu, wilgocią oraz przed promieniowaniem UV. W praktyce oznacza to, że czasza ochroni nas zarówno przed silnym słońcem, jak i przed niespodziewanym deszczem. Czasza może być regulowana w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Dodatkowo stelaż parasola posiada kilka punktów regulacji – będziemy mogli idealnie określić kąt padania cienia.

parasol-ogrodowy-challenger parasol-ogrodowy-challenger parasol-ogrodowy-challenger parasol-ogrodowy-icon

Parasol ogrodowy w zimie

W okresie jesieni i zimy warto o parasol ogrodowy zadbać tak samo, jak dbamy o nasze meble ogrodowe. Najlepszym rozwiązaniem jest dedykowany pokrowiec ogrodowy na parasol, który pozwoli ochronić urządzenie przed osadzaniem się kurzu, brudu, wilgocią. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych – są zabezpieczone przed ścieraniem.

parasol-tarasowy-challenger- parasol-tarasowy-challenger- parasol-tarasowy-challenger- parasol-tarasowy-challenger-

Share: