Pergola czy parasol?

174
0
Share:

Odpoczynek na tarasie czy w ogrodzie to świetny pomysł na lato. Jednym z elementów, których nie powinno zabraknąć w tej przestrzeni, to produkty pozwalające na stworzenie strefy cienia. Obecnie na polskim rynku znajdziemy wiele nowoczesnych parasoli ogrodowych, ale i funkcjonalne pergole. Które z tych rozwiązań jest lepsze?

Nowoczesne parasole – odpowiednie na tarasy i do ogrodów

Parasole ogrodowe znane są doskonale polskim klientom. Obecnie parasole oferowane są w nowoczesnej, odświeżonej formie. Parasole tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia, ścieranie czy zmienne warunki atmosferyczne. Ich główną oś tworzy stelaż z aluminium, który osadzony jest na ruchomej stopie – to jeden z wielu punktów regulacji parasola. Czasza może mieć nawet 4 metry długości i jest wykonana z tkanin technicznych, pokrytych warstwą poliuretanu. Czasza parasola nie płowieje – nawet po wielu latach użytkowania zachowuje ona doskonały wygląd. Atutem parasola są liczne punkty regulacji, które pozwalają na precyzyjne określenie kąta padania cienia. Czasza parasola może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach.

 

A może pergola?

Nowoczesnym rozwiązaniem, które wyróżni nasz taras na tle innych, są pergole metalowe. Pergole to funkcjonalne zadaszenie, które pozwoli na regulowanie ilości światła wpadającego na taras. Pergola wznoszona jest przy pomocy elementów modułowych – montaż jest niezwykle prosty. Elementy są tworzone z aluminium, a dzięki malowaniu proszkowemu możemy mieć pewność, że pergola oprze się korozji i zmiennym warunkom atmosferycznym. Na szczycie pergoli znajduje się dach wykonany z ruchomych lameli. O pozycji lameli decydują użytkownicy i to oni decydują o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Pergolę możemy uzupełnić o dodatkowe elementy: rolety boczne i frontowe. Ich zadaniem jest ochrona przed silnymi promieniami zachodzącego słońca, jak również przed silniejszym wiatrem.

Share:
taras ozdoby ogród palenisko poduszka na meble balkonowe