Przestrzeń wypoczynkowa o niewielkich rozmiarach blisko domu

167
0
Share:

Niewielki ogród czy taras mogą być odpowiednim miejscem do zaaranżowania przestrzeni wypoczynkowej – przekonują projektanci mebli ogrodowych. Olbrzymi wybór kompletów do ogrodu i na taras pozwoli na wykreowanie idealnego miejsca, z którego korzystać będą wszyscy domownicy.

Mała przestrzeń wypoczynkowa – przytulna strefa relaksu!

Aby stworzyć wygodne miejsce do odpoczynku podstawą jest odpowiedni komplet wypoczynkowy. Dysponując niewielką ilością miejsca, musimy mieć na uwadze, że taki komplet powinien być dopasowany do przestrzeni. Źle dobrane meble zaburzą komunikację, sprawią, że poruszanie się po tarasie czy w niewielkim ogrodzie stanie się problematyczne. Na tarasach i w ogrodach doskonale sprawdzą się komplety kawowe – składają się one zazwyczaj z obszernego stołu oraz dwóch lub trzech wygodnych foteli. Taki komplet pozwoli na podawanie kawy, podwieczorków, organizowanie posiłków bliżej natury. Wybierając meble, pamiętajmy o tym, aby były one wykonane z trwałych materiałów – muszą być zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, jak również promieniowaniem UV. Odpowiednie tworzywa zachowają doskonały wygląd na długi czas.

Jak zacienić miejsce wypoczynkowe?

Kluczem do relaksu jest również odpowiednia ochrona przed słońcem. W niewielkich ogrodach czy na tarasach doskonale sprawdzą się nowoczesne parasole ogrodowe. Posiadają one kilka punktów regulacji, co pozwoli na precyzyjne ustawienie kąta padania cienia. Parasole posiadają obszerne czasze wykonane z tkanin technicznych. Dzięki warstwie poliuretanu czasza jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci, ścieraniem czy promieniowaniem UV. Parasol osadzany jest na ruchomej stopie, która pozwala na jego rotowanie. W czasie jesieni i zimy parasol powinien być odpowiednio zabezpieczony przed uszkodzeniami.

Share:
luksusowe meble do ogrodu koce taras kanapa tarasowa