Taras dopasowany do potrzeb

1003
0
Share:

Nie musimy wyjeżdżać daleko poza granice Polski, aby odpocząć wśród zieleni. Poprzez odpowiednie zaaranżowanie naszego domowego tarasu czy ogrodu możemy stworzyć miejsce idealne do relaksu. Czego potrzebujemy do stworzenia takiej przestrzeni?

Wygodne meble ogrodowe – co wybrać?

Podstawą w aranżacji tarasu czy ogrodu są oczywiście meble. Nowoczesne meble ogrodowe zaskoczą nas pod wieloma względami. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się meble ogrodowe technorattanowe, które są odporne na zmienne warunki atmosferyczne, działanie wilgoci, odkształcanie, wysokie i niskie temperatury. Technorattan jest tworzywem syntetycznym, wysoce odpornym na uszkodzenia. Nieporowata struktura technorattanu nie wchłania brudu czy wilgoci, a więc czyszczenie takich powierzchni nie sprawia żadnych problemów. Meble technorattanowe oparte są na lekkich, aluminiowych stelażach – są one zabezpieczone przed działaniem wilgoci, korozją. Kolekcje technorattanowe są niezwykle rozbudowane: znajdziemy w nich sofy narożne, fotele, stoliki kawowe, duże stoły obiadowe, leżanki ogrodowe, fotele w kształcie wiszących kokonów. Uzupełnieniem są kosze ogrodowe, w których możemy chować narzędzia lub też poduszki ogrodowe.

meble-ogrodowe-corfu meble-ogrodowe-milano-ii zestaw-ogrodowy-grado zestaw-ogrodowy-grado

Jak chronić się przed słońcem?

W ogrodzie czy na tarasie warto zadbać nie tylko o nasz komfort, ale również bezpieczeństwo. W trakcie upalnego lata pamiętajmy o tym, aby unikać palącego słońca. Pomoże w tym nowoczesny parasol ogrodowy z licznymi punktami regulacji. Parasole ogrodowe konstruowane są dzisiaj w taki sposób, aby zapewniać cień. Obszerne czasze, których bok może odchodzić nawet do 4 metrów długości, tworzone są z tkanin poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu. Czasza osadzona jest na aluminiowym stelażu, który z kolei stawia się na ruchomej stopie, umożliwiającej rotowanie parasola wokół jego osi.

parasol-ogrodowy-challenger parasol-ogrodowy-voyager-t1-3m-x-2m.jpg parasol-ogrodowy-voyager-t1-3m-x-2m.jpg parasol-ogrodowy-voyager-t1-3m-x-2m.jpg

Share:
stół na balkon balkonowe krzesło balkonowe ozdoby