Taras przy domu – jak zaprojektować go z głową?

404
0
Share:

Przydomowy taras może pełnić wiele interesujących ról – może być miejscem wypoczynkowym, przestrzenią odpowiednią do relaksu w gronie przyjaciół, miejscem gdzie podajemy posiłki czy raczymy się popołudniową kawą. W zależności od jego wielkości dobierzmy odpowiednie meble i dodatki. Jakie rozwiązania proponują nam producenci?

Komplet kawowy odpowiedni na niewielki taras

Niewielkie tarasy oraz balkony zaaranżujemy bez trudu wykorzystując komplety kawowe składające się z dwóch lub trzech foteli oraz niewielkiego stolika kawowego. Wśród chętnie wybieranych kompletów wymienia się przede wszystkim zestawy technorattanowe – meble technorattanowe oparte są na lekkich, aluminiowych stelażach malowanych proszkowo, ich wierzch tworzy plecionka technorattanowa o nieporowatej strukturze. Interesującą propozycją są również meble inspirowane nowoczesnymi trendami: krzesła, w których siedziska i oparcia tworzone są z lin polipropylenowych i stoliki w których blaty tworzy się z trwałego tworzywa kompozytowego.

Komplet wypoczynkowy na duży taras

Duże tarasy dają znacznie więcej możliwości związanych z ciekawą aranżacją – przekonują producenci mebli. Szukając ciekawych inspiracji warto sięgnąć po styl prowansalski czy rustykalny. Wykorzystajmy komplety technorattanowe składające się z wygodnych sof narożnych, foteli i stolika kawowego, uzupełnijmy ten komplet o lampiony z naturalnego rattanu. Zadbajmy również o to, aby otaczać się kwiatami – na tarasach rustykalnych najlepiej sprawdzi się lawenda, której sadzonki wystarczy umieścić w odpowiednio dużych donicach. Lawenda pozwoli na to, aby upiększyć miejsce wypoczynkowe, a dodatkowo odstraszy komary w okresie letnim. W czasie jesieni i zimy warto nasze meble ogrodowe przykryć dedykowanymi pokrowcami ogrodowymi.

 

 

Share:
stoły do ogrodu rozkładane palenisko ogród dodatki balkon