Taras w stylu nowoczesnym – jak go zaaranżować?

297
0
Share:

Nowoczesne przestrzenie wypoczynkowe blisko naszego domu to świetne miejsce na letni relaks. Taki taras w stylu nowoczesnym może służyć na wiele sposobów! Poprzez odpowiednie dodatki wykreujemy miejsce, w którym domownicy przebywają z przyjemnością. Jakie meble i dodatki wybrać?

Funkcjonalne meble modułowe

Jedną z ciekawszych form aranżacji tarasu w stylu nowoczesnym, są meble modułowe. Kolekcje tego typu cenione są przede wszystkim przez osoby kreatywne, które lubią mieć możliwość zaprowadzania zmian w strefie wypoczynkowej. W przypadku kolekcji modułowych do dyspozycji mamy kilka elementów, które możemy wykorzystać oddzielnie lub też łączyć, tworząc obszerną sofę narożną. Meble modułowe osadzane są na lekkich, aluminiowych stelażach, co pozwala na bezproblemowe podnoszenie i przenoszenie elementów z miejsca na miejsce. Elementy łączy się za pomocą niewielkich złączek.

Taras zadaszony pergolą

Miejsce wypoczynkowe blisko domu powinno być osłonięte przed słońcem – to kwestia nie tylko komfortu, ale również naszego zdrowia. Klasyczny parasol zostaje dzisiaj często zastąpiony funkcjonalną pergolą. Ten rodzaj zadaszenia pozwala na zacienienie wybranego kawałka tarasu czy też jego całości. Pergole wznoszone są na elementach aluminiowych, malowanych proszkowo. Tworzywo to nie odkształca się, jest zabezpieczone przed korozją. Dach pergoli tworzą listwy, które mogą obracać się wokół własnej osi. Użytkownicy decydują o ułożeniu listew i tym samym: o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę.  Listwy w pozycji całkowicie zamkniętej sprawiają, że dach staje się wodoszczelny. Dodatkowo taki dach nie nagrzewa się, przez co w cieniu pergoli panuje chłód. Pergola może zostać uzupełniona o elementy takie jak rolety boczne czy frontowe.

Share: