Trwałe i estetyczne meble tarasowe

194
0
Share:

Nowoczesny design mebli ogrodowych sprawia, że są one dzisiaj nie tylko funkcjonalnym dodatkiem, ale również elementem, który całkowicie zmienia odbiór otoczenia i estetykę miejsca do relaksu. Chcąc postawić na oryginalny wystrój warto wybrać meble technorattanowe lub modułowe – czym się odznaczają? Jakie mają zalety?

Meble technorattanowe: trwałe i eleganckie

Wśród licznych propozycji topowych producentów meble technorattanowe są wybierane najczęściej. Meble takie odznaczają się wysoką odpornością na ścieranie, wnikanie brudu, działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Wiele mówi się również o ich różnorodności: w kolekcjach znajdziemy przede wszystkim sofy narożne, jak i wysokiej klasy fotele czy krzesła, stoliki kawowe, leżanki ogrodowe, wiszące fotele w kształcie kokonów, elementy idealne go kompletów kawowych. Meble technorattanowe oparte są na lekkich, aluminiowych stelażach, które pozwolą na bezproblemowe podnoszenie czy przenoszenie mebli. Okrycie mebla tworzy plecionka technorattanowa, która nie jest podatna na ścieranie czy na promieniowanie UV – oznacza to, że na długi czas zachowuje ona swój żywy kolor.

Funkcjonalne meble modułowe – jak je wykorzystać?

Alternatywą dla nowoczesnych mebli technorattanowych są meble modułowe – ten rodzaj mebli wypoczynkowych zaskoczy nas możliwościami kreowania przestrzeni. Meble modułowe to komplety składające się z kilku elementów, które możemy wykorzystywać oddzielnie lub też łączyć ze sobą, tworząc obszerne sofy narożne. Komplety takie osadzane są na lekkich, aluminiowych stelażach lub konstrukcjach wykonanych z twardego drewna. Wierzch pokrywają miękkie poduszki i siedziska wypełnione pianką tapicerską. Zastosowane tkaniny obiciowe nie wchłaniają brudu czy wilgoci.

Share:
dekoracje balkonowe pled taras krzesła taras