W poszukiwaniu inspiracji na taras – meble technorattanowe

804
0
Share:

Jak zmienić zwykły, przydomowy taras w miejsce wyjątkowe, odpowiednio zaprojektowane do wypoczynku? Okazuje się, że nie trzeba wiele – podstawą są meble dopasowane do naszych potrzeb i oczekiwań. Producenci mebli ogrodowych proponują nam dzisiaj szeroki wachlarz klasycznych i nowoczesnych mebli tworzonych z różnorodnych materiałów. Co wybrać?

Meble technorattanowe – dobry wybór w świetnej cenie

Nie ma wątpliwości, że to właśnie meble technorattanowe są dzisiaj najchętniej wybierane. Są lekkie, niezwykle trwałe, eleganckie i pozwalają na zaaranżowanie zarówno dużych, jak i mniejszych przestrzeni. Wiele w tym zasługi samych projektantów, którzy proponują meble dopasowane do konkretnych potrzeb. W rozbudowanych kolekcjach znajdziemy takie elementy jak sofy narożne, ale również wygodne fotele i krzesła, niewielkie stoliki kawowe, leżanki ogrodowe czy wiszące fotele w kształcie kokonów.

Popularność mebli technorattanowych wynika w dużej mierze z ich wysokiej trwałości – warto przyjrzeć się materiałom, z których są tworzone. Meble technorattanowe tworzy się z syntetycznej plecionki, która do złudzenia przypomina naturalny rattan. Plecionka posiada nieporowatą strukturę, która nie wchłania brudu czy wilgoci, doskonale sprawdza się w polskich warunkach klimatycznych. Stelaż mebla tworzony jest z lekkiego aluminium malowanego proszkowo – stelaż nie odkształca się, nie jest podatny na działanie rdzy.

meble-ogrodowe-leonardo meble-ogrodowe-lyon meble-ogrodowe-lyon meble-ogrodowe-lyon

Nowoczesne meble modułowe

Ciekawą alternatywą dla mebli technorattanowych są meble modułowe – są to kolekcje składające się z elementów mogących być wykorzystywanymi osobno lub razem. Dzięki niewielkim złączkom możliwe jest łączenie mebli i tworzenie z nich np. sofy narożnej, na której wygodnie usiądzie kilka osób. Komplety modułowe uzupełnione są o obszerne stoliki i stoły.

meble-ogrodowe-milano-ii meble-ogrodowe-milano-ii meble-ogrodowe-monza meble-ogrodowe-nimes

Share: