Wygodne meble technorattanowe – co warto o nich wiedzieć?

276
0
Share:

Meble technorattanowe są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych – meble takie odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu. Atutem jest również ich wygląd: projektanci dbają o to, aby odznaczały się one ponadczasową elegancją i pięknem. Co warto wiedzieć o meblach technorattanowych?

Meble dopasowane do potrzeb

Największą zaleta mebli technorattanowych jest bez wątpienia ich zróżnicowanie – rozbudowane kolekcje pozwolą na zaaranżowanie zarówno przestrzeni ogrodowej, tarasowej, jak i balkonowej. Wysoka jakość oferowanych produktów sprawia, że kolekcje technorattanowa wykorzystywane są nie tylko w przydomowych ogrodach – cenią je również właściciele restauracji, kawiarni, pubów. W kolekcjach technorattanowych znajdziemy zarówno klasyczne sofy, fotele, stoliki kawowe czy krzesła, jak i meble o wyjątkowym designie – leżanki ogrodowe czy fotele wiszące w kształcie kokonu. Dużym udogodnieniem dla kupujących jest także fakt, że meble takie dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Dzięki temu meble technorattanowe można dopasować do już istniejącej aranżacji przestrzeni.

Jak tworzone są meble technorattanowe?

Nowoczesne meble z technorattanu łączą świetny design z trwałymi materiałami. Stelaże takich mebli wykonywane są z lekkiego aluminium. Dzięki malowaniu proszkowemu tworzywo to nie jest podatne na działanie korozji, odkształcanie. Dodatkowo aluminium jest też lekkie, co przekłada się na niską wagę mebla. Okrycie mebli technorattanowych tworzy plecionka syntetyczna. Nieporowata struktura tworzywa sprawia, że nie wchłania on brudu czy wilgoci, czyszczenie takiej powierzchni nie sprawia żadnego problemu. Meble technorattanowe możemy dodatkowo urozmaicić poprzez poduszki, siedziska i pledy – dzięki nim dodatkowo poprawimy nasz komfort.

 

Share: