Wypoczynek pod nowoczesną pergolą

933
0
Share:

Przydomowy taras to idealne miejsce wypoczynkowe, o ile tylko wyposażymy je w odpowiednie przedmioty i dodatki. Kluczem do wygody może być nowoczesna pergola – jest to rodzaj zadaszenia, który nie tylko ochroni nas przed promieniami słonecznymi, ale też sprawi, że przestrzeń wypoczynkowa zostanie dokładnie wydzielona.

Czym jest pergola i jak jest skonstruowana?

Pergole ogrodowe to nic innego jak nowoczesne zadaszenie oparte na stabilnej konstrukcji. Dzisiaj pergole tworzy się z elementów modułowych wykonanych z aluminium. Elementy te malowane są proszkowo, przez co są zabezpieczone przed działaniem wilgoci i pojawianiem się korozji. Konstrukcja pergoli posiada zintegrowaną rynnę, która pozwala na odprowadzanie wody deszczowej poza obręb pergoli. Na szczycie konstrukcji umieszczony jest dach – może być on wykonany z aluminiowych lameli lun też z tkaniny technicznej. Listwy dachu są ruchome – oznacza to, że sami regulujemy ile światła wpada pod pergolę. Lamele w pozycji całkowicie zamkniętej tworzą szczelny dach, który ochroni nas również przed deszczem. Pergola może być uzupełniana o rolety boczne.

zadaszenie-tarasowe-maranza zadaszenie-tarasowe-perara zadaszenie-tarasowe-perara zadaszenie-tarasowe-perara

Jakie meble umieścić pod pergolą?

Jakie meble powinny znaleźć się pod pergolą? Szeroki wybór kompletów wypoczynkowych sprawia, że znalezienie idealnych mebli nie sprawi nam większego problemu. Producenci proponują nam zarówno meble technorattanowe, jak i rattanowe czy modułowe. Wybierając meble warto zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania – jeśli szukamy mebli wypoczynkowych wybierzmy kanapę narożne i wygodny fotel. Jeśli zależy nam na podawaniu posiłków dla bliskich dobrym rozwiązaniem będzie zestaw składający się z obszernego stołu oraz krzeseł. Na niewielkich tarasach sprawdzą się najlepiej komplety kawowe: niewielki stolik oraz dwa lub trzy wygodne fotele.
zestaw-ogrodowy-arona meble-ogrodowe-milano-i- meble-ogrodowe-milano-i- meble-ogrodowe-parma

Share:
taras pled záhradné kreslá zahradne ratanove sedenie