Znajdź inspirację na piękny ogród

170
0
Share:

Ogród to dzisiaj przestrzeń, która ma nam służyć na wiele sposobów. Poza estetyką oraz możliwością sadzenia ulubionych roślin ogród to również miejsce, gdzie możemy odpoczywać i ładować wewnętrzne akumulatory. Jak zaprojektować ogród, który posłuży wszystkim domownikom? Okazuje się, że nie jest to takie trudne!

Ogród dopasowany do potrzeb

Nasz ogród może służyć nam na wiele sposobów – może być to miejsce do relaksu, przestrzeń do pracy, ale również miejsce, gdzie zapraszamy naszych bliskich do wspólnego jedzenia posiłków. W ogrodzie możemy postawić obszerny stół, na którym podawać będziemy obiady czy śniadania, zapraszać znajomych na grilla. Kluczem są zawsze odpowiednio dobrane meble ogrodowe. Co proponują nam topowi producenci?

Wśród najchętniej wybieranych kolekcji królują zestawy wypoczynkowe, obiadowe czy też kawowe. W tych pierwszych znajdziemy wygodne kanapy narożne, stoły kawowe, leżanki ogrodowe. W przypadku mebli obiadowych podstawą są obszerne stoły osadzone na aluminiowych stelażach i wygodne krzesła i fotele. W kompletach kawowych najważniejsze jest zachowanie kompaktowości: meble to wysokie stoliki kawowe oraz wygodne fotele z podłokietnikami. Pamiętajmy o tym, że meble możemy urozmaicić poprzez zakupienie dodatkowych poduszek, siedzisk czy pledów.

Ochrona mebli ogrodowych

Poza sezonem, w czasie jesieni i zimy, powinniśmy zadbać o to, aby zakupione meble ogrodowe były odpowiednio chronione. Najlepszym sposobem są dzisiaj dedykowane pokrowce ogrodowe tworzone z tkanin poliestrowych. Gęsty splot tkaniny uniemożliwia osiadanie brudu, a dzięki swobodnej wymianie powietrza możliwe jest zahamowanie kondensowania wilgoci na powierzchni mebla. Pokrowce posiadają niewielkie ściągacze, które pozwalają na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla.

Share:
figurki drewniane rozkładane stoły na balkon tarasowy pled