Znajdź miejsce do odpoczynku na tarasie!

218
0
Share:

Własny, przydomowy taras daje wiele możliwości związanych z odpoczynkiem – przekonują projektanci i architekci. Poprzez kupno odpowiednich mebli i dodatków możemy stworzyć miejsce, które służyć nam będzie w czasie upalnych dni. Jakie meble wybrać, aby zapewnić sobie komfort? Na co zwracać uwagę podczas kupna mebli ogrodowych?

Meble ogrodowe z technorattanu

Szukając wygodnych i trwałych mebli ogrodowych nie ma lepszego wyboru niż nowoczesne meble technorattanowe. Meble tego typu są świetnie znane w Polsce – dzisiaj jednak dostępne są w nowej odświeżonej wersji. Projektanci dbają o to, aby oferowane meble doskonale odzwierciedlały najnowsze trendy: meble świetnie wpisują się w styl skandynawski, loftowy, minimalistyczny czy prowansalski. Dodatkowo meble technorattanowe dostępne są w szerokiej gamie kolorów, przez co możemy wybrać komplet dopasowany do własnych potrzeb.

Jak konstruowane są meble z technorattanu? Ich stelaże tworzone są z aluminium malowanego proszkowo: materiał ten nie odkształca się, nie jest podatny na działanie wilgoci, korozję. Okrycie mebli technorattanowych tworzone jest z plecionki syntetycznej o nieporowatej strukturze. Taki materiał nie jest podatny na zarysowania, działanie wilgoci czy na płowienie. Oznacza to, że na długi czas zachowuje swój świetny wygląd. Aby zachować elegancję mebli technorattanowych warto na czas jesieni i zimy stosować pokrowce ogrodowe.

Meble modułowe – propozycja dla kreatywnych

Niewątpliwie świetną opcją na nietuzinkowe zaaranżowanie tarasu są meble modułowe – są to komplety składające się z kilku elementów, które możemy wykorzystywać osobno lub łączyć ze sobą. Meble modułowe posiadają aluminiowe lub drewniane stelaże, wiele z nich projektowanych jest w konkretnych stylach. Warto również zwrócić uwagę na ich wypełnienie – stosowane są tu poduszki tapicerowane tkaninami o hydrofobowej strukturze.

Share:
ogrodowe leżaki krzesło na balkon gazowe palenisko tarasowe